• ساعت تماس: شنبه تاپنج‌شنبه 9 الی 20

  • شماره تلفن : 021-88684192, 09362105255

  • ایمیل: info@scalpiranian.com

تفاوت هاشور ابرو (میکروپیگمنتیشن) و میکروبلیدینگ

تفاوت میکروبلیدینگ و هاشور ابرو (Microblading V.S Micropigmentation)

در این مقاله میخواهیم در مورد تفاوت ها و تکنیک ها و مزایا و معایب روش های هاشور و میکروبلیدینگ یا فیبروز به زبانی ساده بپردازیم.

میکروبلیدینگ یک روش غیرپزشکی می باشد که در آن آرایشگران آموزش دیده با استفاده از تیغ (Blade) و به واسطه خراشیدن پوست صورت رنگدانه ها را وارد پوست بدن میکنند. در این حین باید به این نکته اشاره نمود که با توجه به نوع فرآیند میکروبلیدینگ رنگ های آن با رنگ های میکروپیگمنتیشن متفاوت بوده و با پایه روغن می باشند تا بتوانند بهتر در پوست نفوذ کرده و ماندگار شوند. همانطور که میدانید تفاوت اصلی روش میکرو بلیدینگ با میکروپیگمنتیشن نوع وسیله کار (قلم یا هند پیس) می باشد. در روش میکروپیگمنتیشن پیگمنتر با استفاده از یک دستگاه که هندپیس یا قلم نامیده میشود رنگدانه های مخصوص را درون پوست کاشت میکند که این هندپیس دارای یک موتور مرکزی می باشد که با دور های متفاوت (دور در دقیقه یا در ثانیه) قابل تنظیم است و با توجه به میکروپیگمنتیشن مورد نیاز تنظیم میشود. به همین دلیل این قلم ها دارای لرزش های ریزی می باشند که هر کسی نمی تواند با آنها کار کند و در واقع تفاوت یک پیگمنتر حرفه ای و با تجربه و هنرمند با یک پیگمنتر آماتور در همینجا مشخص می شود. در آوردن خطوط ظریف ابرو برای هاشور، خط چشم، بن مژه و ... یک هنر است که یک پیگمنتر معمولی و آماتور را با یک پیگمنتر حرفه ای متمایز می سازد. از طرف دیگر در روش میکروبلیدینگ از یک قلم مخصوص برای انتقال رنگدانه به پوست استفاده می شود که مانند یک مداد یا قلم خطاطی میماند و فاقد موتور می باشد و همین امر مزیت بزرگ میکروبلیدینگ می باشد. در واقع یک آرایشگر به واسطه هنر خود در نوع به دست گرفتن قلم و به خاطر بی لرزش بودن و ظریف تر بودن قلم میتواند خطوط ظریفتر و زیبایی را بوجود بیاورد و این تنها دلیلی است که خیلی از افراد در ایران این روش را به روش میکروپیگمنتیشن ترجیح میدهند.

حالا توجه شما را به چند نکته در مورد میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن یا هاشور ابرو جلب می نمایم:

  • اگر یک پیگمنتر (کسی که میکروپیگمنتیشن را انجام میدهد) حرفه ای برای شما هاشور ابرو را انجام دهد می تواند با هنر خود خطوطی بسیار ظریف و زیبا را برای شما ایجاد کند که در این صورت تفاوتی بین میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن وجود ندارد.

  • مورد بعدی در مورد دوام و ماندگاری میکروبلیدینگ می باشد. همانطور که مستحضر هستید ماندگاری هاشور ابرو 2 الی 3 سال می باشد در حالی که ماندگاری میکروبلیدینگ حدودا 6 ماه می باشد. علت آن هم تزریق رنگ از طریق زخم کردن پوست می باشد. در واقع کسی که یک بار میکروبلیدینگ انجام داده است بعد از یک ماه ریزش رنگ داشته و باید برای ترمیم به مرکز مربوطه مراجعه کند. در این قسمت به دلیل اینکه نمیتوان جهت تثبیت، رنگ را توسط بلید از طریق زخم ها و خراش های قبلی وارد پوست کرد پیگمنتر مجبور است تا با ایجاد خطوطی در کنار خطوط قبلی خراش ایجاد کند و به همین دلیل تثبیت رنگ به خوبی صورت نمی گیرد.

 

  • خراشیدن پوست صورت توسط بلیدینگ باعث ایجاد پارگی در بافت پوست و ایجاد جای زخم یا اسکار بر روی پوست می شود و ترمیم چند باره آن می تواند منجر به تشدید آن شود.

  • یکی دیگر از تفاوت های دو روش این است که در میکروبلیدینگ به دلیل اینکه فشار و نفوذ رنگ توسط دست انجام می شود فشار در نقاط مختلف ابرو و نفوذ رنگ یکسان نمی باشد و نتیجه در نقاط مختلف ابرو یکسان نمی باشد در حالی که در میکروپیگمنتیشن ابرو با استفاده از دستگاهی که عمق نفوذ و میزان دور آن قابل تنظیم است فشار از ابتدا تا انتهای کار یکسان و یکنواخت می باشد.

مرکز تخصصی میکروپیگمنتشن و اسکالپ ایرانیان با متخصصین حرفه ای، با تجربه و آگاه از اصول زیبایـــــــی شناختـــی و طراحــی چهــره، با استفاده از جدیدترین و استانداردترین دستــگاه ها بدون هیچگونه درد و خونریزی، به همراه وسایل یکبار مصرف استریل و با رعایت اصول بهداشتی سعی نموده تا مراجعین از بهترین خدمات در  میکروپیگمنتیشن ابرو (هاشور ابرو – سایه ابرو ) بهره‌مند شوند.

لازم به ذکر است که تنها دستگاه ها و رنگ هایی که در کشور عزیزمان ایران دارای مجوز وزارت بهداشت می باشند متعلق به شرکت آمیا بوده که محصول کشور آلمان می باشند ومرکز تخصصی اسکالپ ایرانیان نیز تنها از دستگاه‌ها و رنگ های آمیا در کارهای خود استفاده می‌نماید. همچنین شما میتوانید با کلیک بر لینک زیر، صفحه سایت وزارت بهداشت را مشاهده نمایید.

لینک مشاهده محصولات مجاز وزارت بهداشت

در گروه اصلی کالای پزشکی : تجهیزات پزشکی را انتخاب کرده و در گروه فرعی کالای پزشکی: پوست و مو، زیبایی، ترمیمی را انتخاب کنید؛ سپس با وارد کردن کد امنیتی محصولات مجاز در زمینه های مختلف قابل مشاهده می باشد و محصولات آمیا شماره های 625 الی 658 را به خود اختصاص داده اند که تنها محصولات مجاز در زمینه میکروپیگمنتیشن محصوب می شوند.

 (مشاوره رایگان)با ما تماس بگیرید

متخصص میکروپیگمنتیشن و میکرواسکالپ‌ سر(هاشور کف سر)  

مرکز میکروپیگمنتیشن ایرانیان ؛ در محیط کلینیک و کاملا بهداشتی؛ توسط خانم بروغنی ؛ سعادت آباد-علامه جنوبی   Tel: 021-88686955   , 09362105255
تلگرام : HTTPS://T.ME/Iranian_Microscalp_Boroughani 

اینستاگرام : Iranian_Microscalp_Boroughani@


مرکزمیکرواسکالپ ایرانیان_ بروغنی 
مرکز تخصصی میکرواسکالپ و میکروپیگمنتیشن ایرانیان­_ با مدیریت سرکار خانم بروغنی - مبدع و تنها ارائه دهنده تکنیک سایه روشن و ایجاد فضای سه بعدی (POINT TO POINT) در میکرواسکالپ در ایران - دارای گواهی نامه بین المللی آمیا آلمان - به همراه کادری مجرب و تحت نظر پزشک و مشاوره رایگان -مدرس و متخصص در زمینه میکرواسکالپ -میکرواسکالپ سر -میکروپیگمنتیشن -تاتوی پرشکی 
میکرواسکالپ سر هاشور سر تاپیک دائم-میکروپیگمنتیشن سر ابرو-تاپیک ریزش موتاتوپزشکی سر ابرو خط چشم -رژلب-رفع طاسی سر ترمیم جای بخیه-متخصص میکرواسکالپ سر بروغنی-رفع کم‌پشتی موی سر رفع سفیدی کف‌سر-تاپیک رفع ریزش مو پرپشت شدن موی سر-نیدلینگ ویتیلیگو لیزر موهای زائد-هاشور کف‌‌سر-پیگمنت سر اسکالپ سر-میکروپیگمنتیشن خط چشم بن‌مژه-میکروپیگمنتیشن رژلب-میکروپیگمنتیشن خط لب-ویتیلیگو برص پیسی نیدلینگ هاله  سینه -هاشور ابرو سایه ابرو-مزوتراپی لیزر موهای زائد-تاتوپزشکی سر ابرو خط چشم رژلب-میکروپیگمنتیشن رفع سفیدی کف‌سر-هاشور سر نیدلینگ ویتیلیگو هاله سینه ویتیلیگو برص پیسی 

SCALP MEZO NEEDLING-SMP SCALP MEZO NEEDLING--TATTOO SCALP MICROPIGMENTATION-HAIR TATTOO SMP TRAINING--TOPPIK SCALP MICROPIGMENTATION--SCALP MEZO NEEDLING--SMP TRAINING-SCALP MICROPIGMENTATION

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

مرکز تخصصی اسکالپ و میکروپیگمنتیشن ایرانیان ارائه دهنده تخصصی‌ترین خدمات در زمینه های اسکالپ، میکروپیگمنتیشن و زیبایی در خدمت شماست

آدرس

سعادت آباد خ پنجم ساختمان ماکان ط5 واحد 9

021-88684192

info@scalpiranian.com

09125720237

شنبه تاپنجشنبه 9 صبح الی 20

Whatsapp Premium

Hi! Click one of our representatives below to chat on WhatsApp or send us email to mohamad.behravan@gmail.com

چت در واتس اپ
Close and go back to page