• ساعت تماس: شنبه تاپنج‌شنبه 9 الی 20

  • شماره تلفن : 021-88684192, 09362105255

  • ایمیل: info@scalpiranian.com

اسکالپ سر یا هاشور سر یک روش علمی برای کم پشتی مو

 اسکالپ سر یا هاشور سر یک روش علمی برای کم پشتی مو  است

تیم تخصصی اسکالپ ایرانیان به رهبری سرکار خانم بروغنی در این مقاله قصد دارد توضیحاتی در مورد اینکه اسکالپ سر یا هاشور سر روشی علمی است یا نه توضیحاتی بر پایه های علمی خدمت شما عزیزان ارائه دهد.

برای مشاهده اینکه روش میکروپیگمنتیشن سر یا SMP که در کشور ما به اسکالپ سر یا هاشور سر یا میکرو اسکالپ سر معروف است یک روشی بر پایه علمی است یا خیر ابتدا باید در جستجوی این مسئله باشیم که آیا این یک روش من در آوردی است یا یک روش بر مبنای علمی که در دانشگاههای معتبر دنیا مورد توجه قرار گرفته است. برای اثبات این قضیه، به راحتی میتوان از طریق Googlescholar مقالات مربوط به اسکالپ سر را جستجو کرد. 

در اینجا ما یک مقاله را که در ژورنال کتابخانه ملی پزشکی آمریکا چاپ شده است ترجمه کردیم تا شما عزیزان بدانید که این روش یک روش به روز است که در سراسر دنیا و به سرعت در حال پیشرفت است.  ( لینک اصل مقاله https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5782438/)

پیشینه:

با افزایش ریزش مو ، میزان تراکم موها کاهش می یابد و در نتیجه پوست سر به دلیل افزایش تضاد بین مو و پوست به راحتی دیده می شود. با ایجاد تصویر سازی بوسیله ی تکنیک های مختلف پوشاننده، این تضاد بین مو و پوست را میتوان به حداقل رساند. تکنیک های پوشاننده مانند الیاف زیستی، کلاه گیس و یا تاپیک، روش های موقتی محسوب می شوند که دارای معایب خاص خود هستند. در مقایسه با این روشها ، اسکالپ سر یا هاشور سر یک پوشاننده طولانی مدت است که نقش محوری در چنین بیمارانی دارد. میکروپیگمنتیشن پوست سر (SMP) یک هنر در قالب شبیه سازی برجسته است. در کل تاتو شامل کاشت رنگدانه های با متابولیک پایدار بر روی پوست است. هاشور سر یا اسکالپ سر روشی پیشرفته برای قرار دادن مایکرودات ها با اندازه کمتر از 1 میلی متر با استفاده از سوزن های مخصوص است و با کاهش کنتراست بین مو و پوست باعث ایجاد افزایش تراکم مو می شود. این فرآیند با استفاده از سوزنهای دستی یا برقی انجام می شود ، که به موجب آن فقط ذرات رنگدانه ای که از طریق سطح پوست وارد می شوند ، زیر محل اتصال پوستی - اپیدرمال هستند ، توسط ماکروفاژهای پوستی و فیبروبلاستهای محل زندگی آنها به طور دائمی حفظ می شوند و باعث ایجاد تغییر غیرقابل تغییر در رنگ پوست می شوند. اصطلاحات "میکروپیگمنتیشن" و "درماتوگرافی" که اخیراً ساخته شده اند ، کاربرد زیبایی شناختی از تاتو را برای اهداف پزشکی بیان می کنند. SMP به دلیل تفاوت در آناتومی پوست سر در مقایسه با بقیه بدن به اندازه تاتو کردن بدن ساده نیست.

روش آزمایش:

اسکالپ سر یا هاشور سر با دستگاه مخصوص پزشکی با استفاده از رنگدانه های مبتنی بر الکل انجام شد. پانزده داوطلب مبتلا به ریزش مو پس از ارائه رضایت نامه، برای استاندارد سازی پروتکل SMP یا اسکالپ سر یا هاشور سر استخدام شدند. به آنها توصیه شد كه از یک هفته قبل از عمل از مصرف آسپرین ، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی، جینسنگ و ... خودداری كنند. این روش بدون استفاده از بی حسی موضعی انجام شد. پس از آن بستر مورد نظر تمیز و آماده شد. رنگدانه در یک ظرف پلاستیکی ریخته شده و نوک مخروطی دستگاه به داخل جوهر فرو رفته است که به وسیله آن جوهر با عمل مویرگی درون محفظه اطراف سوزن مکیده می شود.

 اسکالپ سر یا هاشور سر یا میکرواسکالپ سر در این مطالعه با هر یک از متغیرهای زیر انجام شد و تأثیر آن بر نتیجه ارزیابی شده است:
زاویه سوزن به پوست: قرار دادن سوزن در زوایای مختلف.
عمق سوزن: درج در اعماق مختلف.
الگوی رنگدانه: قرار دادن رنگدانه به طور منظم در مقابل تصادفی.
جوهر تاتو استفاده شده: جت سیاه در مقابل سیاه و قهوه ای به نسبت 2: 1.
زمان تماس سوزن: زمان تماس متفاوت با همبستگی آن با رسوب رنگدانه.
مقاومت پوست سر: تأثیر پذیری پوست / خاصیت ارتجاعی / تورم بر رسوب رنگدانه.
سرعت روتور: تأثیر سرعت متفاوت روتور بر رسوب رنگدانه.
ویسکوزیته رنگ: سیالیت حاصل از اثر رنگ.
شماره سوزن:استفاده از سر سوزن های مختلف

 برای تعیین عمق ایده آل کاشت رنگدانه ، نمونه پوست سر یک ماه بعد از هاشور سر از محل اسکالپ شده  برداشته شد. پس از به دست آوردن پارامترهای بهینه برای متغیرهای یاد شده ، اسکالپ سر به عنوان یک روش استاندارد در 30 بیمار مبتلا به ریزش مو با استفاده از سیکاتریکس و همچنین آلوپسی غیر سیکاتریکس انجام شد. ارزیابی ذهنی در مقیاس رضایت بیمار از 0-3 انجام شد. هر دو این ارزیابی ها پس از اتمام 6 ماه پس از عمل انجام شد.

کاشت رنگدانه در عمق زیاد

کاشت رنگدانه در عمق زیاد

کاشت رنگدانه در عمق کم

کالشت رنگدانه در عمق کم و به صورت سطحی

 

نتایج:

روش استاندارد SMP در 30 بیمار (24 نفر با آلوپسی آندروژنتیک (AGA) ، 3 نفر با آلوپسی دیواره سلولی (سیکاتریکس) و 3 نفر با آراتا آلوپسی (AA)) انجام شد. این 24 بیمار ، کسانی بودند که با داشتن  الوپسی AGA ( تعداد 14 مرد ، 10 زن) از پوشش درمانی خود از طریق روشهای پزشکی و یا پیوند مو (2 نفر) رضایت نداشتند. سه بیمار مبتلا به AA پاسخ ضعیفی به درمان پزشکی نشان داده بودند. ارزيابي های لازمه برای اسکالپ سر پس از 1 الی 6 ماه روی بیماران انجام گردید.  دو بیمار دارای  AGA  درجه های 5 و 6 که پس از کاشت مو رضایت نداشتند از نتایج SMP بسیار رضایت داشتند [جدول 1].

 کاشت رنگدانه در عمق مناسب

 

دیدگاه‌ها   

+1 #2 Ali Ekhlasi Nia 1398-09-18 18:48
Very interesting, would like to give it a try once i'm back
نقل قول کردن
+2 #1 Salim 1398-09-17 18:18
بسیار عالی و مفید و جامع
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

مرکز تخصصی اسکالپ و میکروپیگمنتیشن ایرانیان ارائه دهنده تخصصی‌ترین خدمات در زمینه های اسکالپ، میکروپیگمنتیشن و زیبایی در خدمت شماست

آدرس

سعادت آباد خ پنجم ساختمان ماکان ط5 واحد 9

021-88684192

info@scalpiranian.com

09125720237

شنبه تاپنجشنبه 9 صبح الی 20

Whatsapp Premium

Hi! Click one of our representatives below to chat on WhatsApp or send us email to mohamad.behravan@gmail.com

چت در واتس اپ
Close and go back to page