• ساعت تماس: شنبه تاپنج‌شنبه 9 الی 20

  • شماره تلفن : 021-88684192, 09362105255

  • ایمیل: info@scalpiranian.com

آیا میکروپیگمنتیشن نیز نوعی خالکوبی است؟

بیشتر اشخاص میکروپیگمنتیشن را با نام خالکوبی لوازم آرایش میدانند این درحالی است که این دو روش تفاوت های با هم دارند. از اینرو نباید به جای هم مورد استفاده قرار گیرند شاید دلیل این اشتباه این است که به دلیل اینکه در هر دو شیوه رنگ دانه به درون پوست وارد میشود. ولیکن نتیجه زیبا شناسی کاملاً متفاوت میباشد. برای مثال در میکروپیگمنتیشن نمیتوان از رنگ دانه که در خالکوبی مورد استفاده قرار میگیرد استفاده نمود. همچنین در این شیوه میتواند سبب منتقل نمودن رنگدانه میان لایه های سطح پوست شود. در نتیجه یک حاله تاریک به صورت رنگ محو ایجاد میشود. همچنین سوزن های که در تاتو استفاده میشود به منظور انجام کار های که به ظرافت بیشتری نیاز دارند مناسب نمیباشند.

سوزن های که در خالکوبی استفاده میشود.که به لایه های عمیق پوست نفوذ میکنند. که همین مسئله سبب به وجود آمدن رنگ های سرد میگردد. علاوه بر این تاتو نمیتواند اثرات طبیعی همچون شبیه سازی مو و ابرو  چند بعدی و اصلاحات لب را انجام دهد. در حالت کلی میتوان گفت که میکروپیگمنتشن نوع تاتو به شمار میاید. ولیکن در مواردی با هم دیگر تفاوت های دارند. در ادامه با ما همراه باشید تا به صورت جامع در رابطه با اینکه  آیا میکروپیگمنتیشن نیز نوعی خالکوبی است؟گفتگو نماییم.

آشنایی با شیوه میکروپیگمنتیشن در اسکالپ ایرانیان

میکروپیگمنشن با نام آرایش دائم نیز شناخته میشود که بیشتر افراد آن را با نام تاتو موقت میشناسند.  در این شیوه وارد کردن  رنگدانه ها به زیر پوست به وسیله دستگاه استاندارد صورت میگیرد. نتیجه نهایی این شیوه بسیار طبیعی تر از شیوه های دیگر همچون خالکوبی میباشد. از میکروپیگمنتیشن به جزء ابرو برای بخش های دیگر همچون چشم، پلک، لب، اسکالپ سرو .... بکار گرفته میشود.آیا میکروپیگمینتیشن دردناک است؟

تفاوت میکروپیگمنتیشن با خالکوبی

طول عمر میکروپیگمنتیشن حداقل شش ماه و حداکثر سه سال میباشد. پس از گذشت شش ماه در صورت نیاز شما میتوانید نسبت به ترمیم آن اقدام نمایید. از اینرو مدت ماندگاری آن به نسبت خالکوبی کمتر میباشد.  فاکتور های همچون جنس رنگ استفاده شده، نحوه انجام دادن این خدمات به وسیله متخصصان میتواند در مدت ماندگاری میکروپیگمنتیشن تأثیر گذار میباشد. به دلیل اینکه نوعی آرایش موقت به شمار میاید. پاک نمودن آن به نسبت خالکوبی بسیار آسان تر میباشد. در حقیقت مدت زمان ماندگاری میکروپیگمنتشن از خالکوبی کمتر میباشد. همچنین این روش به وسیله متخصصین انجام میگیرد. در این نوع از روش به علت بکارگیری دستگاه های اتومات و پیشرفته به وارد کردن فشار به سطح پوست اشخاص نیست. با توجه به تفاسیر بیان شده متوجه میشویم که استفاده از این روش در اولویت قرار دارد. مهم ترین تفاوت خالکوبی با میکروپیگمنتیشن در شیوه اجرا، علاوه بر  درد و خونریزی بودن آن میباشد.

تفاوت میکروپیگمنتیشن با خالکوبی

 

خالکوبی چیست؟

تاتو که در گذشته با نام خالکوبی شناخته میشود به این معنا میباشد رنگدانه یا پیگمنت را در لایه میانی پوست تزریق میشود. در این شیوه با توجه به رنگدانه استفاده شده و به علت قرار گرفتن در زیر پوست، نوع پوست خالکوبی تا سالها ماندگاری دارد. برای انجام فرآیند خالکوبی شما نیازمند دستگاه تاتو، رنگ تاتو، بی حسی و لوازم جانبی نیاز است.

مراحل انجام میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن در طی دو الی سه جلسه انجام میگیرد در جلسه اول ابتدا یک طرح اولیه به صورت قرینه و منظم انجام میگیرد. تا به این طریق مشتری یک طرح اولیه از ابروی که قرار است برای او به وجود آورید داشته باشد. سپس به وسیله دستگاه میکروپیگمنتیشن رنگ دانه را به لایه دوم پوست همچون موی ابرو وارد مینمایند و  ابروی مورد نظر ایجاد میشود. پس از گذشت سی روز چنانچه که رنگ یا اینکه مدل آن نیاز به تغییر داشته باشد. در جلسه دوم ترمیم ابرو صورت میگیرد. شیوه میکروپیگمنشن درد بسیار کمی در مقایسه با خالکوبی دارد. علاوه بر این از یک کرم بیحس کننده قبل از انجام کار استفاده میشود. به این صورت که بیست دقیقه قبل از اجرا کار به منظور کاهش درد کرم را بر روی ابرو میزنند. ابرو های اشخاصی که پیش از اندازه کم پشت بوده یا اینکه تمایل به قرینه سازی ابرو های خود را دارند. شیوه ای بسیار کارآمد میباشد. ابرو ها در  صورت نقش بسیار پر رنگی دارند. چرا که به چشمان شما شکل و فرم میدهند. زمانی که ابرو های شما پرتر و همچنین بلند تر باشد. بدون شک چهره شما را زیبا تر و جوان تر نشان خواهد دارد.

 

 

نکته

ما به شما توصیه مینماییم که در صورت استفاده از این شیوه آن را به وسیله شخصی مجرب در مراکز معتبر و همچنین دارای مجوز و همچنین رعایت اصول بهداشتی انجام دهید.اسکالپ ایرانیان این فضا را برای شما عزیزان فراهم نموده است.

بیشتر بخوانید:

آیا میکروپیگمنتیشن نیز نوعی خالکوبی است؟

بن مژه با تکنیک های جدید میکروپیگمنتیشن در اسکالپ ایرانیان

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

مرکز تخصصی اسکالپ و میکروپیگمنتیشن ایرانیان ارائه دهنده تخصصی‌ترین خدمات در زمینه های اسکالپ، میکروپیگمنتیشن و زیبایی در خدمت شماست

آدرس

سعادت آباد خ پنجم ساختمان ماکان ط5 واحد 9

021-88684192

info@scalpiranian.com

09125720237

شنبه تاپنجشنبه 9 صبح الی 20

Whatsapp Premium

Hi! Click one of our representatives below to chat on WhatsApp or send us email to mohamad.behravan@gmail.com

چت در واتس اپ
Close and go back to page