• ساعت تماس: شنبه تاپنج‌شنبه 9 الی 20

  • شماره تلفن : 021-88684192, 09362105255

  • ایمیل: info@scalpiranian.com

مراحل و دوره رشد مو بعد از کاشت مو چگونه است؟

 

آیا از روند رشد مو بعد از کاشت مو مطلع هستید؟ آیا می خواهید بدانید که مراحل و دوره رشد مو بعد از کاشت مو چگونه است؟ اگر ما را تا پایان این مطلب که از سوی مرکز اسکالپ ایرانیان تهیه شده است همراهی کنید، می توانید از این موضوع مطلع گردید.

پیوند مو و یا همان کاشت مو از جمله روش هایی است که به میزان زیادی مورد استقبال پزشکان و کسانی که با ریزش مو مواجه هستند، واقع گردیده است. این روش در کشور های مختلف به وفور مورد استفاده قرار می گیرد و متقاضیان بسیار زیادی دارد به گونه که حتی سوپر استار ها نیز از این روش برای ترمیم موهای خود استفاده می کنند.

کاشت مو مانند هر روش دیگری که برای ترمیم مو استفاده می شود دارای یک روند است که این روند و یا همان دوره نقاهت باید طی شود تا نتیجه ای که از پیوند مو دریافت می شود، موفقیت آمیز و مناسب باشد.

مراحل و دوره رشد مو بعد از کاشت مو چگونه است؟

مراحل و دوره رشد مو بعد از کاشت مو را می توان به این صورت شرح داد:

 

یک تا سه ماه اول بعد از کاشت مو:

زمانی که کاشت مو یا اسکالپ مو  انجام می شود، نتیجه حاصل از آن به صورت آنی دریافت نمی شود بلکه مدت زمانی طول میکشد تا دوره نقاهت طی شود و نتیجه حاصل از کاشت مو دریافت شود که در این خصوص ماه اول بعد از کاشت مو دوره نقاهت محسوب می شود و در این مدت زمان مسائلی مانند: تورم بانک مو به وجود می ایند و باید مراقبت های بعد از پیوند مو رعایت گردند.

از ماه اول تا سوم شخص مورد نظر باید منتظر رشد مو و بهبودی وضعیت موها بماند تا شاهد رشد موها باشد و همچنان تا ماه سوم باید مراقب گرافت های مویی باشد. معمولا در این مرحله فولیکول های کاشته شده مو دچار ریزش می شوند که این مساله کاملا طبیعی است و نباید نگران آن بود.

در واقع می توان گفت که از میان مراحل و دوره رشد مو بعد از کاشت مو این مرحله مهم تر از مراحل دیگر است.

ماه سوم تا چهارم بعد از کاشت مو:

ماه سوم الی ماه چهارم مرحله ای است که در آن می توان به دریافت نتیجه حاصل از پیوند مو فکر کرد. در این مدت زمان معمولا وقت آن است که فضای خالی فولیکول های کاشته شده که حال دچار ریزش شده اند، با موهای طبیعی فرد پر شود و از محل آن موهای طبیعی فرد شروع به رشد کند.

معمولا در این بازه زمانی موها شروع به جوانه زدن می کنند اما در برخی از افراد نیز مشاهده شده است که رشد موهای کاشته شده انها قبل از این بازه زمانی آغاز شده است.

ماه چهارم تا ششم بعد از کاشت مو:

ماه چهارم الی ششم بعد از کاشت مو مرحله ای است که در آن رشد موها به اندازه چند سانتی متر انجام می شود و موها به خوبی قابل رویت هستند. برای بسیاری از آقایان که قصد ندارند موهای زیاد بلندی داشته باشند، این مرحله بسیار رضایت بخش است.

ماه ششم تا دوازدهم بعد از کاشت مو:

در نهایت از ماه ششم الی ماه دوازدهم بعد از کاشت مو رشد موها به حدی خواهد بود که به میزان کافی بلند شده اند و در نتیجه در این مرحله می توان به خوبی از نتیجه حاصل از پیوند مو بهره برد.

در واقع این مرحله را می توان آخرین بخش از پیوند مو در نظر گرفت که بردباری فرد در آن زمان نتیجه می دهد.

بخش پایانی:

در مرکز اسکالپ ایرانیان بررسی نمودیم که مراحل و دوره رشد مو بعد از کاشت مو چگونه است؟

اگر احساس می کنید که شرایط شما بعد از پیوند مو با آنچه ذکر شد، متفاوت است، حتما با پزشک معالج خود مشورت کنید و تحت بررسی پزشک قرار بگیرید تا از ایده آل بودن روند درمان اطمینان حاصل کنید.

در این شرایط اگر مشکلی در روند پیوند مو ایجاد شده باشد نیز با مشورت پزشک می توانید آن را برطرف کنید.

علاوه بر آن کسانی که قصد داشته باشند تا کاشت مو انجام دهند نیز می توانند از مرکز اسکالپ ایرانیان کمک بگیرند.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

مرکز تخصصی اسکالپ و میکروپیگمنتیشن ایرانیان ارائه دهنده تخصصی‌ترین خدمات در زمینه های اسکالپ، میکروپیگمنتیشن و زیبایی در خدمت شماست

آدرس

سعادت آباد خ پنجم ساختمان ماکان ط5 واحد 9

021-88684192

info@scalpiranian.com

09125720237

شنبه تاپنجشنبه 9 صبح الی 20

Whatsapp Premium

Hi! Click one of our representatives below to chat on WhatsApp or send us email to mohamad.behravan@gmail.com

چت در واتس اپ
Close and go back to page