• ساعت تماس: شنبه تاپنج‌شنبه 9 الی 20

  • شماره تلفن : 021-88684192, 09362105255

  • ایمیل: info@scalpiranian.com

مراقبت های لازم برای رفع درد جای بخیه بعد از کاشت مو

 

مراقبت های لازم برای رفع درد جای بخیه بعد از کاشت مو چیست؟ آیا راهی برای کاهش دادن درد بخیه کاشت مو وجود دارد؟ اگر می خواهید که در این رابطه آگاهی پیدا کنید، ده دقیقه از وقت خود را به مطالعه این مطلب که از سوی مرکز اسکالپ ایرانیان برای شما تهیه شده است، اختصاص دهید.

کاشت مو یکی از روش های بسیار ایده آل برای ترمیم موهای از دست رفته است و تمامی کسانی که با مشکل طاسی سر و کم پشتی موها مواجه هستند، امکان استفاده از این روش را برای ترمیم موهای خود دارند.

کاشت مو با استفاده از روش های مختلفی در سراسر جهان از جمله: ایران انجام می شود که هر روش از شرایط مخصوص به خود برخوردار است و ویژگی های مختص به خود را دارا می باشد.برخی از روش های کاشت مو به گونه ای هستند که در آنها باید بانک مو بخیه زده شود و برخی دیگر هیچ نیازی به بخیه زدن بانک مو نخواهند داشت که آنها را تحت بررسی قرار می دهیم.

انواع روش های کاشت مو:

اصلی ترین روش هایی که برای پیوند مو استفاده می شوند، از قبیل زیر هستند:

  • کاشت مو به روش FUT
  • کاشت مو به روش FUE
  • کاشت مو به روش SUT
  • کاشت مو به روش SUPER FUT
  • کاشت مو به روش HRT
  • کاشت مو به روش BHT

در میان تمامی روش های ذکر شده پیوند مو، روش کاشت موی FUT و FUE شامل عارضه خط بخیه و خط اسکار هستند و سایر روش ها از این عارضه مصون می باشند زیرا در سایر روش ها به دلیل استفاده از تجهیزات پیشرفته تر تعداد گرافت های مویی بیشتری قابل پیوند هستند و سالم باقی می مانند و از این رو نیازی به بخیه زدن بانک مو برای برداشتن لایه ای از پوست سر نیست.

مراقبت های لازم برای رفع درد جای بخیه بعد از کاشت مو:

در صورتی که از روش های FUE و FUT برای پیوند مو استفاده شود و بانک مو بخیه زده شود، مسلما درد ناشی از بخیه پس از اینکه تاثیران داروی بی حس کننده از بین رفت در فرد پدیدار می شود و موجب آزار او می گردد.

به همین دلیل باید مراقبت های لازم برای رفع درد جای بخیه بعد از کاشت مو را رعایت کرد تا به این شکل بتوان درد ناشی از بخیه را کاهش داد و به رفع جای بخیه کمک کرد.

استفاده از داروهای آرامبخش تجویز شده توسط پزشک:

معمولا پزشکانی که کاشت مو را برای متقاضیان انجام می دهند، پس از طی شدن مراحل کاشت داروهای مورد نیاز برای بیمار را به او تجویز می کنند تا با استفاده از آنها دوره نقاهت بهتری داشته باشند.داروهای آرام بخش و یا مسکن در کاهش درد ناشی از بخیه های پیوند مو می تواند موثر واقع شود و در صورتی که پزشک آن را به شما تجویز کرده است اگر با درد بخیه مواجه بودید، از آنها استفاده کنید تا بهبود یابید.

 

جلوگیری از ضربه خوردن بخیه ها و کشیده شدن آنها:

در دوره نقاهت خود باید سعی داشته باشید که به میزان بسیار زیادی از ضربه خوردن و یا فشار وارد شدن بر بخیه ها جلوگیری کنید زیرا بروز این اتفاقات می تواند درد ناشی از بخیه را در شما افزایش دهد و موجب آسیب دیدن بخیه ها و ملتهب شدن زخم ها شود.

استفاده از پماد های موضعی برای بخیه ها:

چنانچه پزشک معالج پماد های موضعی را برای بهبود وضعیت بخیه ها به شما تجویز کرده است در مدت زمان تعیین شده از آن استفاده کنید تا با چرب شدن بخیه ها درد ناشی از آن کاهش یابد.

از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی بپرهیزید:

استفاده از دخانیات و مشروبات الکلی بعد از کاشت مو باعث می شود که روند بهبودی زخم ها کاهش پیدا کند و یا زخم ها دچار عفونت شوند. از این جهت پس از پیوند مو لازم است که به مدت دو هفته از مصرف سیگار و دخانیات بپرهیزید تا زخم ها دچار آسیب نشوند و به دلیل بروز عفونت در بخیه و زخم، درد شما افزایش پیدا نکند.

بخش پایانی:

مراقبت های لازم برای رفع درد جای بخیه بعد از کاشت مو مطلبی بود که در مرکز اسکالپ ایرانیان واقع شده در سعادت آباد تهران به بررسی آن پرداختیم تا در این زمینه به شما هموطنان کمکی کرده باشیم.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با کاشت مو و مراقبت های مورد نیاز بعد از آن، سایر مطالب درج شده در وب سایت را مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید:

آیا کاشت مو دائمی است؟

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

مرکز تخصصی اسکالپ و میکروپیگمنتیشن ایرانیان ارائه دهنده تخصصی‌ترین خدمات در زمینه های اسکالپ، میکروپیگمنتیشن و زیبایی در خدمت شماست

آدرس

سعادت آباد خ پنجم ساختمان ماکان ط5 واحد 9

021-88684192

info@scalpiranian.com

09125720237

شنبه تاپنجشنبه 9 صبح الی 20

Whatsapp Premium

Hi! Click one of our representatives below to chat on WhatsApp or send us email to mohamad.behravan@gmail.com

چت در واتس اپ
Close and go back to page