• ساعت تماس: شنبه تاپنج‌شنبه 9 الی 20

  • شماره تلفن : 021-88684192, 09362105255

  • ایمیل: info@scalpiranian.com

جای زخم و اسکار بعد از کاشت مو دائمی است؟

 

آیا جای زخم و اسکار بعد از کاشت مو دائمی است؟ منظور از اسکار چه می باشد؟شاید شنیدن واژه خط اسکار برای شما یک واژه جدید باشد که از آن هیچ اطلاعاتی نداشته باشید. در این راستا باید بگوییم که خط اسکار در واقع به معنای جای زخم است و در برخی از روش های کاشت مو این خط اسکار بر روی سر ایجاد می شود.

زیرا در برخی از انواع روش های کاشت مو، برای اینکه پیوند مو انجام شود، لازم است تا پزشک لایه پوستی مورد نظر از بانک مو را به همراه فولیکول های مویی آن بردارد و به بخش های مورد نظر پیوند بزند که از این جهت با برداشته شدن لایه پوست سر، خط اسکار به جای می ماند و بعد از پایان یافتن مراحل کاشت مو این قسمت پانسمان می شود تا دوره نقاهت سپری گردد و بهبودی حاصل شود.اما در این خصوص اینکه آیا جای زخم و اسکار بعد از کاشت مو دائمی است و یا خیر مساله بسیار مهم و حائز اهمیتی است که تمامی متقاضیان کاشت مو با آن مواجه می شوند.

خط اسکار بعد از کاشت مو مربوط به کدام روش است؟

تمامی روش هایی که با استفاده از انها کاشت مو انجام می شود، باعث ایجاد خط اسکار نمی شوند بلکه برخی از آنها فاقد ایجاد این خط هستند. روش FUT از جمله روش هایی است که در آن خط اسکار به وجود می آید زیرا این روش قدیمی ترین تکنیکی است که برای کاشت مو استفاده می شده است اما امروزه روش های جدیدتری به این منظور به وجود امده اند که فاقد خط اسکار هستند و برای برداشت و کاشت گرافت های مویی به جای اینکه در آنها لایه پوست سر برداشته شود، گرافت های مویی برداشته می شوند و به نواحی مورد نظر پیوند زده می شوند.

 

جای زخم و اسکار بعد از کاشت مو دائمی است؟

خط اسکاری که بعد از اسکالپ سر  بر اساس برخی از روش های کاشت مو بر روی سر بجای می مانند، دائمی هستند. و متاسفانه آثار به جای مانده از این خط برای همیشه بر روی سر باقی می ماند.اما لازم به ذکر است که از آنجایی که این لایه در پوست سر قرار دارد و بر روی سر هم تار موهای زیادی وجود دارند، زمانی که مراحل کاشت مو پایان یابد و موهای کاشته شده رشد پیدا کنند، این خط اسکار بر زیر موها پوشیده می شود و دیگر مشخص نخواهد شد.از این جهت کسانی که نگران جای  اسکار بعد از کاشت مو هستند، می توانند با خیال آسوده کاشت موی خود را انجام دهند و این خط اسکار را با مو بپوشانند.

 

مدت زمان مورد نیاز برای پوشیده شدن خط اسکار بعد از کاشت مو:

پس از اینکه کاشت مو انجام می شود و گرافت های مویی پیوند زده می شوند، باید مدت زمانی در حدود 4 الی 6 ماه از کاشت مو بگذرد تا گرافت های مویی کاشته شده رشد کنند و خط اسکار را بپوشانند. اما این مساله به سرعت رشد مو در افراد نیز بستگی دارد و ممکن است که در برخی از افراد در مدت زمان کوتاه تر و یا بلند تری این اتفاق بیفتد.

بهترین روش کاشت مو بدون ایجاد خط اسکار دائمی:

در میان تمامی انواع روش هایی که برای کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرند، یکی از بهترین روش ها که بدون ایجاد خط اسکار است و باعث به وجود امدن خط اسکار نمی شود، روش کاشت موی SUT است که در آن جای هیچ زخم و بخیه ای به جای نمی ماند و نیازی به بلند کردن لایه پوستی نیست.

بیشتر بخوانید:

کاشت مو به روش hrt چگونه است و مزایای آن چه می باشد؟

 

در این روش از دستگاه های پیشرفته استفاده می شود که گرافت های مویی را از پوست سر برمی دارد و به بخش های خالی از مو پیوند زده می شوند. روش کاشت مو SUT علاوه بر اینکه فاقد خط اسکار از مزیت های دیگری نیز برخوردار است.

این روش باعث ایجاد بیشترین تراکم مویی می شود و می توان در آن بیش از 14 هزار تار مو را پیوند زد. علاوه بر آن مدت زمان جراحی در این روش بسیار کوتاه تر و دوره نقاهت آن نیز کمتر است.

بخش پایانی:

در مرکز اسکالپ ایرانیان بررسی کردیم که جای زخم و اسکار بعد از کاشت مو دائمی است؟ و یا خیر. حال که پاسخ این پرسش را دریافتید امکان استفاده از روش کاشت موی مد نظر خود را خواهید داشت و می توانید به جای استفاده از روش کاشت موی FUT از روش های کم تهاجمی تر کاشت مو استفاده کنید که موهای طبیعی تری داشته باشید و خط اسکار برای شما ایجاد نشود.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

مرکز تخصصی اسکالپ و میکروپیگمنتیشن ایرانیان ارائه دهنده تخصصی‌ترین خدمات در زمینه های اسکالپ، میکروپیگمنتیشن و زیبایی در خدمت شماست

آدرس

سعادت آباد خ پنجم ساختمان ماکان ط5 واحد 9

021-88684192

info@scalpiranian.com

09125720237

شنبه تاپنجشنبه 9 صبح الی 20

Whatsapp Premium

Hi! Click one of our representatives below to chat on WhatsApp or send us email to mohamad.behravan@gmail.com

چت در واتس اپ
Close and go back to page