• ساعت تماس: شنبه تاپنج‌شنبه 9 الی 20

  • شماره تلفن : 021-88684192, 09362105255

  • ایمیل: info@scalpiranian.com

عوارض اسکالپ

اگر شما تمایلی دارید از این تکنیک استفاده نمایید بایستی نسبت به این تکنیک اطلاعات کافی داشته باشید. در این صورت با اطلاع از مزایا و معایب اسکالپ سر با اطمینان خاطر نسبت به انجام این تکنیک اقدام خواهید نمود. در حقیقت نه تنها در اسکالپ سر بلکه در هر کار که مربوط به زیبای می شود بایستی در گام اول نسبت به تکنیک مورد نظر اطلاع کافی داشته باشید تا درست ترین تصمیم را بگیرید. این شیوه به دلیل آنکه کمترین عوارض را در میان دیگر روش ها زیبای پوست و مو دارد بسیار کاربردی می باشد. از اینرو به عنوان یکی از بهترین روش های زیبای به شمار می آید. در ادامه با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا در رابطه با عوارض اسکالپ گفتگو نماییم.

عوارض جانبی اسکالپ

اسکالپ سر نیز همانند هر تکنیک زیبای دارای عوارضی میباشد ولیکن به دلیل آنکه بر پایه اصول پزشکی و دستگاه های بروز انجام میگیرد کمترین عوارض را از خود بروز می دهد. حتی اگر شما پوست حساسی داشته باشید باز عوارض زیادی را مشاهده نخواهید کرد. همواره این نکته را به خاطر بسپارید هر گونه پروسه که در رابطه با زیبای و یا درمان صورت میگیرد عوارضی را برای مدتی به همراه خواهد داشت. از اینرو مسئله نگران کننده ای نمی باشد. عوارض هر گونه تکنیک و شیوه ها زیبای در دو گروه جای میگیرد که عبارت است از عوارض کوتاه مدت و عوارض بلند مدت.

عوارض که ممکن است در پی اسکالپ رخ دهد بیشتر عوارض کوتاه مدت می باشد. در نتیجه در بیشتر موارد ظرف مدت کوتاهی برطرف خواهد شد. چنانچه که عوارض به وجود آمده از بین نرفت بهتر است به پزشک مراجعه نمایید و به سهولت آن را برطرف نمایید. در واقع از مواردی که سبب محبوبیت تکنیک اسکالپ شده است عوارض کم و همچنین خطرات کم آن میباشد. به همین دلیل این تکنیک یعنی اسکالپ در دنیا در دسته بهترین و بی خطرترین تکنیک های زیبای جای میگیرد. در ادامه برخی از مهم ترین موارد و نکاتی که بایست در فرآیند اسکالپ به آن توجه نمایید را بیان خواهیم نمود.

  • در یک مرکز کاملاً بهداشتی با دستگاه های استریل بایستی انجام گیرد.
  • برای اثر بخشی درست بایستی تعداد جلسات تعیین شده را تکمیل نمود.
  • احتمال بروز آلرژی در برخی از افراد به علت مواد و رنگدانه استفاده شده وجود دارد.
  • احتمال ایجاد شوره و یا پوسته ریزی.
  • انجام این روش بایستی توسط یک فرد مجرب و متخصص انجام گیرد.
  • احتمال وجود خارش و سوزش پس از اسکالپ.
  • برای افزایش ماندگاری نیازمند رعایت یکسری نکات می باشد.

چنانچه که شما در یک کلینک معتبر و توسط یک تکنسین مجرب با دستگاه های استریل شده این کار را انجام دهید. در این صورت عوارض آن را به کمترین میزان خود خواهید رساند. در رابطه با شوره و پوسته ریزی در این شیوه نیازی نیست که نگران باشید. چرا که در بیشتر موارد پس از گذشت ده روز این مشکل برطرف خواهد شد.

رنگ مخصوص اسکالپ و تأثیر آن در ماندگاری اسکالپ

یکی از مهم ترین عوامل که میتواند در افزایش ماندگاری و عوارض اسکالپ را به کم ترین میزان ممکن برساند رنگ بکار رفته در تکنیک اسکالپ یا Scalp micropigmentation می باشد. در حقیقت تأثیر مستقیمی در کیفیت آن دارد. به هر میزان رنگدانه بکار رفته از کیفیت بیشتری برخوردار باشد و شرایط انجام کار مناسب باشد. در این صورت بهترین نتیجه را شاهد خواهید بود. رنگدانه های که اسکالپ استفاده می شود بایستی تغییر رنگ نداده ولیکن این امر طبیعی است که با مرور زمان کم رنگ شود. برای ممانعت از اینکار بهتر است در دوره های زمانی مشخص نسبت به ترمیم آن اقدام نمایید.

مزایای اسکالپ مو

برای انجام این تکنیک هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد.از هزینه بسیار مناسب تری به نسبت دیگر روش هاس زیبای پوست و مو برخوردار می باشد.به دلیل آنکه پروسه اسکالپ به صورت دستی انجام نمی گیرد از اینرو کاملاً بهداشتی بوده چرا که با دستگاه های ویژه و استریل انجام می گیرد.

معایب اسکالپ

از آنجایی که اسکالپ به شیوه smp یک شیوه دائمی به شمار میاید از اینرو مهم ترین همین ایراد اسکالپ را همین موضوع دانست. از دیگر معایب آن که می شود نام برد مردان همواره بایستی مو های سر خود را کوتاه نگه دارند. تا حالت طبیعی خود را حفظ نمایند. از دیگر معایب آن میتوان به پاک سازی آن اشاره نمود. با وجود آنکه می توان از لیز به منظور پاک سازی آن استفاده نمود ولیکن همچون تاتو پاک نمودن آن به آسانی انجام نمی گیرد.

بیشتربخوانید:

روشهای نوین در اسکالپ سر

مزایا و معایب میکرواسکالپ

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

مرکز تخصصی اسکالپ و میکروپیگمنتیشن ایرانیان ارائه دهنده تخصصی‌ترین خدمات در زمینه های اسکالپ، میکروپیگمنتیشن و زیبایی در خدمت شماست

آدرس

سعادت آباد خ پنجم ساختمان ماکان ط5 واحد 9

021-88684192

info@scalpiranian.com

09125720237

شنبه تاپنجشنبه 9 صبح الی 20

Whatsapp Premium

Hi! Click one of our representatives below to chat on WhatsApp or send us email to mohamad.behravan@gmail.com

چت در واتس اپ
Close and go back to page