• ساعت تماس: شنبه تاپنج‌شنبه 9 الی 20

  • شماره تلفن : 021-88684192, 09362105255

  • ایمیل: info@scalpiranian.com

آیا استفاده از کلاه بعد از کاشت مو ضرر دارد؟

یکی از مهم ترین پارامتر ها که در زیبای افراد بسیار تأثیر دارد مو می باشد. به همین منظور افرادی که  ریزش مو داشته اند در پی برطرف نمودن این مشکل پیوند مو را انتخاب می نمایند. ولیکن پس از انجام چنین روش های بایستی طی یک دوره مراقبت های لازم را انجام دهند تا بتوانند شاهد نتیجه عالی باشند. این امر طبیعی است که پس از کاشت مو شاهد دلمه، تورم و حتی جای زخم باشید. همین موضوع موجب می گردد اشخاص برای خروج از منزل و انجام کار های خود با مشکل مواجه شوند. به همین منظور اشخاص برای آنکه بتوانند از منزل خارج شوند و فعالیت های خود را انجام دهند از کلاه استفاده می نمایند. ولیکن در رابطه با این موضوع آگاهی های لازم را ندارند؛  و نمی دانند که استفاده از کلاه برای آنها ضرر دارد و یا خیر. در این مقاله از اسکالپ ایرانیان بعد از کاشت مو یا اسکالپ آیا استفاده از کلاه بعد از کاشت مو ضرر دارد؟را مورد بحث قرار خواهیم داد.

آیا کلاه گذاشتن پس از کاشت مو مجاز می باشد؟

بدون شک اگر تصمیم به انجام این کار گرفته اید می دانید که در کاشت مو برش های در سر به وجود می آید. اما در بیشتر زمان ها این زخم ها دیده نمی شوند. ولیکن این موضع به این معنا نمی باشد که شما مراقبت های پس از کاشت مو را انجام ندهید‌. اگر شما موفق شوید تا ده رو از آسیب به فولیکول ها جلوگیری نمایید و از آنها مراقبت کنید. در این صورت هیچ گونه مشکلی برای گرافت ها به وجود نمی آید. در واقع گرافت ها بعد از جراحی بسیار حساس می باشند و بایست از آنها مراقبت نمود. ولیکن در پاره ای از زمان ها عوارض احتمالی که وجود دارد و یا رعایت نکردن دستورالعمل ها سبب می گردد دلمه، جوش و... ایجاد شود. در نتیجه ظاهر نامناسبی ایجاد نموده و فرد برای پوشش آن کلاه استفاده می نماید. در چنین مواردی افراد بایستی به مواردی از قبیل جنس پارچه مورد استفاده در کلاه، سرعت ترمیم مو و‌... توجه نماید. از اینرو توصیه ما به شما در اسکالپ ایرانیان این است که در وهله اول با پزشک خود مشورت نمایید.

دلایل استفاده از کلاه پس از کاشت

همانگونه که در بالا مطرح نمودیم پوست سر پس از اینکه شما فرآیند پیوند مو را انجام داده اید بسیار حساس می باشد و بایستی از آسیب به گرافت ها جلوگیری نمود. از اینرو همواره به افراد متقاضی توصیه می شود که کمتر در برابر عوامل محیطی نظیر باد، باران و... قرار گیرند. چرا که این عوامل میتوانند سبب آسیب به گرافت ها شوند. از مهمترین فاکتور های که می تواند موجب به وجود آمدن عفونت در ناحیه ای که کاشت مو انجام شده؛ شود گرد و غبار می باشد. از اینرو اگر شما کاشت مو انجام داده اید برای ممانعت از عفونت نگذارید گرد و غبار بر

روی زخم ها بنشیند. با همه ای این مطالب میتوان به این موضوع پی برد که استفاده از کلاه در کنار پوشاندن ظاهر نامناسب موها، موجب محافظت از گرافت ها نیز می شود. ‌

افرادی که کاشت مو انجام می دهند این احتمال وجود دارد که پوست سر آنها برای مدتی بی حس باشد. در نتیجه متوجه آفتاب سوختگی پوست سر نشده و این امر موجب آسیب به گرافت ها شود‌ از اینرو بهتر است در روز های آفتابی کلاه به همراه خود داشته باشید.

چه نوع کلاهی باید انتخاب کنیم؟

ما به شما توصیه می کنیم اگر مجبور نیستید تا ده روز کلاه استفاده نکنید چرا که ممکن است به گرافت ها آسیب بزنید. ولیکن چنانچه که شما بایستی به بیرون بروید و مجبور هستید این کار را انجام دهید؛ در این صورت در وهله اول با پزشک خود مشورت نمایید. در حالت کلی کلاه های گشاد بهترین گزینه خواهد بود چرا که با ناحیه سر که پیوند مو صورت گرفته تماس نداشته و موجب جابجایی گرافت ها نمی شوند. کلاهی که انتخاب می نمایید بهتر است که جنس آن از پنبه نباشد. همچنین به این نکته دقت کنید که این احتمال وجود دارد که پس از پیوند مو پوست سر به بعضی از پارچه حساسیت داشته باشد. در نتیجه بایستی در انتخاب جنس پارچه با دقت بسیار عمل نمود. علاوه بر این موارد نباید از کلاه کاسکت استفاده نمایید.

کلام پایانی

ما در این مطلب تلاش خود را نمودیم تا اطلاعات کامل و مفیدی را در رابطه با استفاده از کلاه بعد از کاشت مو در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. چنانچه که شما از کلاه استفاده نمودید و پس از آن متوجه تغییری در نواحی کاشت مو شدید در این صورت حتما به پیش پزشک خود رفته و این موضوع را مطرح نمایید.

بیتشر بخوانید:

مقایسه دو تکنیک میکرواسکالپ و کاشت مو

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

مرکز تخصصی اسکالپ و میکروپیگمنتیشن ایرانیان ارائه دهنده تخصصی‌ترین خدمات در زمینه های اسکالپ، میکروپیگمنتیشن و زیبایی در خدمت شماست

آدرس

سعادت آباد خ پنجم ساختمان ماکان ط5 واحد 9

021-88684192

info@scalpiranian.com

09125720237

شنبه تاپنجشنبه 9 صبح الی 20

Whatsapp Premium

Hi! Click one of our representatives below to chat on WhatsApp or send us email to mohamad.behravan@gmail.com

چت در واتس اپ
Close and go back to page