• ساعت تماس: شنبه تاپنج‌شنبه 9 الی 20

  • شماره تلفن : 021-88684192, 09362105255

  • ایمیل: info@scalpiranian.com

کاربرد اسکالپ در کم مویی

در حوزه سلامت پوست و مو مشکلاتی همچون ریزش مو ممکن است برای همه ای ما اتفاق افتاده باشد. دلایل متعددی در بروز این مشکل دخیل هستند. ولیکن از شایع ترین این دلایل میتوان به افزایش سن و کمبود ویتامین و پروتئین در بدن اشاره نمود. ریزش مو و طاسی در مردان بسیار رایج تر از زنان میباشد. همانگونه که میدانید مو در زیبای تأثیر بسیاری دارد. از اینرو شیوه ها و راهبرد های متعددی از قبیل کاشت مو، مصرف مکمل و دارو و ....  وجود دارد که اشخاص میتوانید از آن برای برطرف نمودن طاسی و یا کم پشت بودن موی خود استفاده کنند. ولیکن در این میان یکی از بهترین شیوه های که شما می توانید از آن استفاده نمایید میکروپیگمنتیشن سر و یا در اصطلاح اسکالپ سر میباشد. در ادامه با ما همراه باشید تا در رابطه با کاربرد اسکالپ در کم مویی گفتگو نماییم.

اسکالپ چیست؟

در وهله اول بایستی بدانید اسکالپ به معنای پوست سر است در این شیوه رنگدانه ها به وسیله سوزن های ریز یا میکرونیدل ها وارد پوست سر میشوند. انجام این فرآیند سبب میگردد حالتی همچون ریشه مو در پوست سر به وجود آید. در نتیجه سبب میشود که مو های شما پرتر به نظر آید. در حقیقت در قسمت های از سر که کم حجم می باشد سبب به وجود آمدن هاله ای از فولیکول های مو (ریشه مو) می گردد در نتیجه ظاهری پر حجم در قسمت های خالی سر به وجود میاورد. توجه نمایید که انجام اینکار بایستی به درستی و بر طبق اصول انجام گیرد. در اسکالپ سر رنگدانه ها به لایه سطحی پوست یعنی اپیدرم تزریق میگردد.

نکته

فولیکول و ریشه مو ها در لایه دوم (درم) و سوم پوست (هیپودرم) وجود دارد. در این شیوه به هیچ عنوان رنگدانه ها به این لایه ها تزریق نمیگردد. از اینرو یک تکنیک کاملاً ایمن به شمار می آید. همچنین در اسکالپ سر به دلیل آنکه سوزن به لایه اپیدرم پوست وارد میشود در نتیجه میتواند یک نوع درمان به حساب آمده که موجب رشد مو می گردد. چنانچه که فولیکول مو سالم باشد در این صورت این احتمال وجود دارد این شیوه موجب تقویت، تحریک و در نتیجه رشد دوباره مو ها گردد.

روش های انجام اسکالپ

شیوه های متعدد به منظور انجام اسکالپ سر وجود دارد که بر اساس میزان خالی بودن کف سر، جنسیت و .... متفاوت میباشد. از روش های انجام آن میتوان به تکنیک نقطه ای، هاشوری، hair by hair و ... اشاره نمود. لازمه بکارگیری بهترین شیوه و تکنیک برخورداری از دانش و مهارت کافی در این زمینه میباشد.

طریقه انجام اسکالپ سر

برای انجام فرآیند اسکالپ سر مراحل زیر طی می گردد.

  1. پیش از انجام هر کاری در وهله اول بایستی به درستی رنگ مناسب که بیشترین نزدیکی به موی فرد را دارد انتخاب نمایید.
  2. بر طبق جنس پوست شخص بایستی کارتریج مخصوص را انتخاب نمایید.
  3. در این گام بایستی قسمتی که قرار است اسکالپ بر روی انجام گیرد را مشخص نمایید.
  4. در وهله آخر بایستی بر طبق فرم خواسته شده بیمار اسکالپ سر را آغاز کنید در این صورت بهترین نتیجه برای شما حاصل خواهد شد.

اسکالپ سر به تاتو بسیار شبیه می باشد چرا که در آن از شیوه میکروپیگمنتیشن استفاده می شود. فرآیند کار به این صورت است به وسیله سوزن های بسیار ریز رنگدانه ها به لایه بیرونی پوست سر وارد میشود. توجه نمایید این کار به صورت نقطه ای انجام میگیرد. تا حالتی همچون مو های تراشیده شده به خود بگیرد. پس از انجام این کار زخم های کوچکی بر روی پوست سر شما به وجود میاید. با گذشت زمان دلمه های بر روی زخم ها به وجود می آید در نتیجه مقداری از رنگدانه تزریق شده خارج میشود. همچنین سیستم ایمنی بدن تحت عنوان یک عامل خارجی با رنگدانه مبارزه کرده در نتیجه موجب کوچک شدن آنها می گردد. از اینرو این امر بدیهی است که نقطه های که به وسیله این شیوه به وجود آمده است  کم رنگ شود. در نتیجه شما برای آنکه نتیجه دلخواه را بدست آورید بایستی این کار را چندین بار تکرار کنید.

فواید اسکالپ سر چیست؟

  • این شیوه بر پایه اصول پزشکی و با رعایت نکات بهداشتی انجام می پذیرد.
  • نسبت به کاشت مو هزینه بسیار معقولی دارد.
  • پیگمنت های استفاده شده کاملاً گیاهی بوده در نتیجه کمترین عوارض ممکن را دارد.
  • به منظور انجام این تکنیک نیازی به تراشیدن مو های خود ندارید.

بیشتر بخوانید:

قیمت اسکالپ سر و هر آنچه که باید بدانید؟

آموزش اسکالپ سر

رنگ اسکالپ | برند مخصوص بجای رنگ تاتو | اسکالپ ایرانیان بروغنی

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

مرکز تخصصی اسکالپ و میکروپیگمنتیشن ایرانیان ارائه دهنده تخصصی‌ترین خدمات در زمینه های اسکالپ، میکروپیگمنتیشن و زیبایی در خدمت شماست

آدرس

سعادت آباد خ پنجم ساختمان ماکان ط5 واحد 9

021-88684192

info@scalpiranian.com

09125720237

شنبه تاپنجشنبه 9 صبح الی 20

Whatsapp Premium

Hi! Click one of our representatives below to chat on WhatsApp or send us email to mohamad.behravan@gmail.com

چت در واتس اپ
Close and go back to page